AYDIN BUHARKENT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Buharkent Sürdürülebilir Kalkınma Platformu İstişare Toplantısı

Buharkent Kaymakamlığı öncülüğünde yapılan ´´Buharkent Sürdürülebilir Kalkınma Platformu İstişare Toplantısı"na Kaymakamımız Cafer KAYMAKÇI, Belediye Başkanımız Mehmet EROL, Milli Eğitim Müdürümüz Selim KARATAŞ ve Daire Amirlerinin yanı sıra Sivil Toplum Kuruluşları, Oda Başkanları, Muhtarlar, Özelsektör Temsilcileri katıldı. 
Buharkent Sürdürülebilir Kalkınma Platformu İstişare Toplantısı

Kaymakamımız Cafer KAYMAKÇI ve Belediye Başkanımız Mehmet EROL´un açılış konuşmlarını yapmalarının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Selim KARATAŞ söz alarak kürsüye çıktı ve katılımcılara platform ile ilgili görüşlerini dile getirdi. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Selim KARATAŞ konuşmasında; sürdürülebilir bir kalkınma planının başarıya ulaşmasında en önemli unsurun bu platformun visyon ve misyonunun gelenecek nesillere aktarılarak devamının sağlanması ile mümkün olacağını, Buharkent´in  50 yıl sonrasının öngörüsü yapılarak amaç ve hedeflerin belirlenmesi gerektiğini vurguladı. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ayrıca; İlçemizdeki Eğitim Öğretimin paydaşları arasına bu platformunda dahil olmasıyla büyük bir güç kazandıklarını, bundan böyle Bakanlığımızın amaç ve hedefleri doğrultusunda daha güzel başarılara imza atılacağını belirtti. İlçede yapılması planlanan proje ve bilim şenlikleri hakkında da bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, mevcut öğretim modellerinin günümüz sisteminde yetersiz kalmasıyla disiplinler arası entegrasyonu sağlayan yeni öğretim sistemi “STEM”i kaçınılmaz kıldığını, ilerleyen yıllarda başarıdan söz etmek isteniyorsa bu sistemin acilen eğitim öğretim sınıflarımızda uygulamaya konulmasının gerekliliğine dikkat çekti. Bununla ilgili olarak İlçemizde açılması planlanan  Stem Sınıfları hakkında bilgilendirmelerde bulundu.  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz daha sonra iyi dilek ve temennilerle konuşmasını bitirdi.02-03-201802-03-201802-03-2018

Kamil Paşa Mahallesi Atatürk Caddesi Hükümet Konağı No 63 Buharkent / AYDIN - 0 (256) 391 3995

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.